Куди дівається в домі енергія?

4.02.2020 року в малому залі Первомайської міської ради відбувся захід-презентація проєкту «розумного» будинку майбутнього з термомодернізації. Спікером був дрезденський експерт з первомайським корінням Олександр Шевчук

Презентація містила всі необхідні розрахунки технічного стану звичайної дев’ятиповерхової будівлі (типова дев’ятиповерхівка м.Первомайський) «до» термомодернізації і «після». Сам експерт наголосив, що проєкт поки віртуальний, бо розрахований під місто Первомайський, в якому ще не реалізовувався і надається на розсуд керівництва міста та зацікавлених мешканців міста для ознайомлення. До цього відповідний проєкт презентували в м.Києв на конференції «Енергоефективність в будівлях».
Олександр Шевчук: «Куди дівається в домі енергія?:
- 1% , від втрат будівлі в цілому йде на освітлення;
- 2,5% - на побутові потреби; - 3% - на охолодження (холодильники та кондиціонування);
- 4,5% - інші електроприлади (телевізори, праски, тощо.);
- 11% - підігрів води;
- 78% - на опалення будівлі».
Взагалі, 89% всієї енергії витрачається для підігріву будівлі! Саме тому, доповідь містила чіткі розрахунки та пропозиції кращих експертів Німеччини з цього приводу. Нажаль, як все якісне і сучасне, цей будинок буде неймовірно дорогим (27 млн. 500 тис. грн.), щоб реалізувати його найближчим часом в рамках бюджету міста та й можливостей ОСББ. Проте, сам експерт, запропонував реальні самостійні кроки, які потрібно поступово робити, об’єднавшись жителям будинку, для того, щоб покращити стан теплоізоляції приміщення:
- По-перше: міняємо вікна! –
По-друге: робимо комплексне (для всієї будівлі) утеплення фасаду та штукатурку;
- По-третє: змінюємо комплексно систему теплопостачання в будівлі;
- По-третє: Ремонтуємо покрівлю.
Підбивши підсумки зустрічі, міський голова Микола Бакшеєв запропонував присутнім брати до уваги елементарні «лайвхаки» з самостійної термомодернізації свого житла, якими із задоволенням поділився експерт, і тоді, в подальшому, всі прийдуть до кінцевої мети – комфортного життя та мінімальної оплати за теплопостачання.

Альбом: Куди дівається в домі енергія?
Дата публікації: 09:40 05.02.2020

Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік прийомуІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міськради Харківської областіПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіАрхів розпоряджень міського головиПротоколиПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політикаЗаконодавство про працю