Увага! Від оподаткування звільнено усі пенсії

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє: скасовано ПДФО з пенсій, розмір яких перевищує 16380 грн.

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до норм Закону від 16.01.2020  № 466- IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон) виключено пп. 164.2.19 Податкового Кодексу України, яким передбачалось, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Отже, скасовано ПДФО з пенсій, розмір яких перевищує 16380 грн. Пенсії ж розміром до 10 прожиткових мінімумів не оподатковувалися і до прийняття Закону.

Дата публікації: 11:20 06.08.2020