Щодо обчислення страхового стажу

Лозівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області повідомляє, що страховий стаж відповідно до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з січня 2004 року обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до зазначеної дати – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до 01.01.2004, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, чинним раніше (на підставі документів: трудової книжки, диплому про навчання, військового квитка, свідоцтва про народження дитини тощо).

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи з січня 2004 року, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, якщо сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою ніж мінімальний страховий внесок.
У разі якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць, за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків пропорційно до суми сплачених страхових внесків.
Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи (провадження діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) провадиться застрахованою особою (в тому числі і фізичною особою – підприємцем тощо) на її бажання.
Розраховують суми внесків, які потрібно доплатити, органи Пенсійного фонду України на підставі даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суми нарахованої заробітної плати та нарахованих страхових внесків за відповідні періоди роботи.
Приклад
Громадянин А. у січні 2008 року працював на підприємстві на умовах неповного робочого часу, одержав заробітну плату в розмірі 300 грн. й набув 18 днів страхового стажу.
Підприємством сплачено страхові внески за січень 2008 року у сумі 105,60 грн.: як роботодавцем – у сумі 99,60 грн. (300 грн. x 33,2%) і як утримання із заробітної плати найманого працівника 6 грн. (300 грн. x 2%).
У разі якщо працівник виявив бажання доплатити до мінімального страхового внеску для зарахування до страхового стажу зазначеного місяця як повного, за його заявою органом Пенсійного фонду України здійснюється розрахунок суми доплати за січень 2008 року з урахуванням:
- мінімального розміру заробітної плати, встановленого законодавством у січні 2008 року – 515 грн.;
- розміру страхових внесків для застрахованих осіб, які працювали на підприємстві, у зазначеному періоді – 35,2 %.
Мінімальний страховий внесок становить: 181,28 грн. (515 грн. x 35,2%).
Розмір доплати за січень 2008 року становить: 75,68 грн. (181,28 грн. – 105,60 грн.). Після здійснення доплати, січень 2008 року зараховується як повний місяць (31 день).
Якщо ж доплату здійснено не буде, страховий стаж становитиме 18 днів.
Разом з тим, для зарахування місяців до страхового стажу, особи, які не підлягали загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1

2
січня 2004 р. по 31 грудня 2010р.), відповідно до частини 5 статті 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” можуть добровільно одноразово сплатити єдиний внесок за попередні періоди.
Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2 (норма набуває чинності з 01.01.2018).
Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, передбачена цією частиною, може бути здійснена за окремим договором, укладеним з органами Державної фіскальної служби України у порядку, передбаченому частинами першою, третьою та четвертою статті 10 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Детальну інформацію можна отримати за адресою:
- місто Лозова, мікрорайон № 4, буд. 73 або за телефонами „гарячої лінії” : (0245) 5-16-65; (0245) 5-16-72;
- м. Первомайський, ½ мікрорайон, буд.. 19а або за телефоном „гарячої лінії”:
(0248) 3-61-83.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,
м.Первомайський, Харківська обл.,
Україна, 64102

За повного або часткового використання матеріалів посилання на сайт (для Інтернет-видань гіперпосилання) обов'язкове

Ми живемо в Україні!

БЮДЖЕТ УЧАСТІ