Апаратна нарада 09.10.2017р.

На початку апаратної наради міський голова Микола Бакшеєв нагородив з нагоди Всесвітнього дня пошти начальника відділення зв`язку №2 Центру поштового зв`язку №6 Харківської дирекції ПАТ «Укрпошта» Ірину Костирко та висловив слова вдячності за високий професіоналізм головному спеціалісту ЦСССДМ Світлані Чередник.

Потім міський голова презентував матеріал з семінара-конференції для керівників органів місцевого самоврядування «Діяти, а не чекати» - Медична реформа: досвід регіонів», який відбувся в рамках Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров’я 2017» в місті Київ.

Микола Бакшеєв, коментуючи слайди, зазначив, що в Україні стартувала реформа охорони здоров’я, яка докорінно змінить існуючу систему: з’являться страхова медицина, електронний рейтинг лікарів і госпітальні округи.

Головна особливість медичної системи в тому, що гроші державної медичної субвенції йдуть не на покриття витрат медзакладів, а в державну страхову компанію, яка згодом оплачує лікування конкретного пацієнта. Відмінна риса моделі також у тому, що страховій компанії все одно, кому платити за лікування: комунальній лікарні, державному медичному центру або приватній клініці.

Перший стовп реформи — запровадження системи державного медичного страхування. Страхувати повинні поголовно всіх громадян України, в тому числі неповнолітніх, під час першого звернення до лікаря. При цьому ніякого нового “медичного” податку вводити не будуть.

У країні створять трирівневу систему медицини. До первинного рівня віднесуть фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії і поліклініки. До вторинного — всілякі лікарні, до третинного — національні спеціалізовані медичні центри.

Друга особливість реформи — автономія всіх лікарень, поліклінік і навіть приватних лікарів, які отримають можливість працювати самостійно. Гроші з бюджету їм будуть йти тільки за лікування пацієнтів. При цьому податки, ремонти, комунальні послуги та інше лікарі лікарні стануть оплачувати самі.

Присутні на апаратній нараді керівники-медики Іван Панарін та Раїса Горячок висловили свою позицію з приводу запуску нової системи медицини та доповнили інформацію міського голови.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,