Апаратна нарада 27.11.2017р.

По першому плановому питанню “Про санітарно-епідеміологічну ситуацію за 10 місяців 2017 у порівнянні з аналогічним періодом 2016 по м.Первомайський” доповідала завідувач Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» Світлана Макаренко, яка повідомила що епідемічна ситуація в місті залишається стабильною.
За звітний період зареєстровано 535 випадків інфекційних та паразитарних захворювань.

В місті не реєструвалися групові захворювання та масові отруєння. Також не реєструвались ботулізм та отруєння грибами.
За 10 місяців 2017 року в місті Первомайський зареєстровано 32 випадки гострих кишкових інфекцій. Порівняно з аналогічним періодом 2016 року відмічається зниження на 31,7%.
Зареєстровано захворюваність на сальмонельоз – 7 випадків, у 2016р. – 10.
Захворюваність шигельозом – 2 випадки на рівні минулого року.
Зареєстрована захворюваність на вірусний гепатит А – 1 випадок.
За звітний період по місту зареєстровано 300 випадків крапельних інфекцій, порівняно з аналогічним періодом відмічається зниження у 2,9 рази.
Зареєстрована захворюваність на ГРВІ – 276 випадків, на грип – 3 випадки (діти).
В місті захворюваність на туберкульоз органів дихання складає 4 випадки проти 12, зменшення в 3 рази.
Охоплення туберкулінопрофілактикою, тобто рання діагностика туберкульозу, складає лише 50%.
Виявлено інфікованих 19 дітей, з туб.віражем — 12.
Виявлено хворих на активний туберкульоз органів дихання 1.
Виросла захворюваність на коросту – 7 випадки проти 2 (6 випадків – діти), на мікроспорію – 16 випадків проти 8 випадків.
Зареєстровано 1 випадок лептоспірозу.
Епізоотична ситуація з захворюваністю на сказ в місті дещо змінилася. Так за 10 місяців 2017 року за антирабічною допомогою звернулося 27 осіб з приводу укусів тваринами (23 собаки та 3 кішки), із них лише 4 укуси бездомними собаками.
Інфекційна захворюваність невід’ємно пов’язана з санепідфоном (тобто якість питної води, харчових продуктів, повноти та періодичності медичних оглядів декретованих груп населення, дотриманням санітарних норм та правил на об’єктах ризику).
В 2017 році фахівцями Первомайського районного лабораторного відділення Зміївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» проведені моніторингові відвідування КЗОЗ «Первомайська центральна районна лікарня», 6 ДНЗ та 4 ЗОШ Первомайської міської ради Харківської області.
Після виступу доповідача міський голова Микола Бакшеєв зауважив, що, зважаючи на масові випадки захворюваності на ботулізм в Харківській області та важкі наслідки хвороби, необхідно зробити все можливе, щоб попередити захворювання на ботулізм в місті. Микола Миколайович зазначив, що особливу увагу слід приділити інформаційній кампанії з профілактики ботулізму в навчальних закладах.
З другого планового питання “Про роботу позашкільних навчальних закладів (БДЮТ, ДЮСШ, МНВК)” доповідали керівники відповідних закладів.

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net
Адреса: просп. 40 років Перемоги, 1,