Спалювання листя небезпечне для здоров’я!

Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській  області застерігає: спалювання листя на подвір’ях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану у населених пунктах.

Спалювання опалого листя, сміття є дуже шкідливим для навколишнього середовища через те, що при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В листі, яке тліє, виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини, які ще називають “екологічним брудом”, одні з найотруйніших для людини речовин.
А ще, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг чадного газу, година знаходження біля багаття з опалого листя дорівнює п’ятигодинному перебуванню на автомагістралі!
Крім того, у вогнищах нерідко спалюють тверді побутові відходи, полімерні матеріали, які є найсильнішими алергенами, що погіршує стан екології. При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні рослинності. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яку люди рясно  рятують від колорадського жука шляхом розпилення отрути.
А між іншим, багато людей мають алергію на дим. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.
В Україні віднедавна посилили адміністративну відповідальність за спалювання листя. Із паліями борються чималими штрафами. Так, згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, спалювання рослинних залишків є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
Крім того, чинним законодавством країни, зокрема законами “Про охорону навколишнього природного середовища” і “Про охорону атмосферного повітря”, забороняється спалювання залишків сухої рослинності та опалого листя, що прописано, зокрема, у ст.ст. 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”. Є й інші відповідні законодавчі та нормативні заборони,  а в деяких випадках передбачена навіть кримінальна відповідальність.
Отже, під час прибирання своїх присадибних ділянок, городів тощо наполегливо просимо утримуватися від розведення вогнищ і спалювання листя, рослинності, сухостою та сміття. Пам’ятайте, це небезпечно для здоров’я людини і шкодить довкіллю.

З повагою, Первомайське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Харківській області

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Проведення заходів з підвищення кваліфікації персоналу ЦНАП та інших спеціалістів громади

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»