Звіт про здійснення державної регуляторної політики в м. Первомайський за 2014 рік.

до рішення 67 сесії міської ради
6 скликання від 29 січня 2015р. №1129-67/6

Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.
     Участь у регуляторній діяльності органів місцевого самоврядування м. Первомайський здійснюється відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
     Регуляторним органом у місті є Первомайська міська рада та її виконавчий комітет. Регуляторний акт – це рішення регуляторного органу, яке спрямоване на правове регулювання господарських відносин.
     Згідно рішення 48 сесії міської ради 5 скликання від 20.01.2009 №574-48/5 «Про затвердження Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м. Первомайський» повноваження щодо реалізації державної регуляторної політики міською радою покладені на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики та місцевого самоврядування.  Контроль за здійсненням державної регуляторної політики в частині регуляторних актів виконавчого комітету проводять заступники міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Перевірку економічної доцільності проектів та відстеження діючих регуляторних актів здійснює відділ економіки міськвиконкому, правове забезпечення – юридичний відділ.
      У 2014 році робота з підготовки проектів регуляторних актів проводилася згідно з планом, затвердженим міським головою 4 грудня 2013 року. Протягом року до плану були внесені доповнення.
      Відповідно до плану та доповнень до нього в 2014 році було прийнято 4 регуляторних актів міської ради: «Про  затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення меж частинами земельної ділянки,на яку поширюється право сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності, «Про затвердження Порядку розміщення на території м. Первомайський пересувних тимчасових споруд для здійснення сезонної і тимчасової (святкової) торгівлі та надання послуг розважального призначення без використання приміщень капітального будівництва» , «Про внесення змін до Положення «Про порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки, у м. Первомайський»,«Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаються у центрі надання адміністративних послуг в м. Первомайський» та 4регуляторних актів виконавчого комітету: «Про затвердження Положення про порядок розміщення,встановлення та експлуатації технічних елементів телекомунікаційних мереж ( інтернету, кабельного телебачення), охоронних засобів,інших пристроїв на будівлях та спорудах, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Первомайський та плати за використання вищевказаних об’єктів», «Про встановлення тарифів  на послуги з вивезення твердих побутових відходів», «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги,які включені до необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг», «Про встановлення тарифів на послугу з обслуговування внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків комунальної форми власності».
       Одним із механізмів забезпечення прозорості та ефективності впровадження регуляторних актів є відстеження їх результативності. У цій діяльності розробники регуляторних актів керуються Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 та пунктом 6 «Відстеження результативності регуляторних актів» Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м. Первомайський.
      Для здійснення моніторингу результативності регуляторних актів був складений план-графік проведення відстежень регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчого комітету, який був затверджений 4 грудня 2013 року.
       За 2014 рік проведено 16 відстежень регуляторних актів, з них 9 базових, 3 повторних, 4 періодичних.
        Перелік діючих регуляторних актів розміщений на офіційному сайті м. Первомайський. Також на сайті розміщуються проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності.
        Станом на 01 січня 2015 року на території міста діє 29 регуляторних актів, з них 18 рішень міської ради та 11 рішень виконавчого комітету.
        При підготовці регуляторних актів дотримуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення та обговорення проектів цих регуляторних актів і прийняття рішень. Оприлюднення проводяться шляхом опублікування в міськрайонній газеті «Знамя труда» та на офіційному сайті м. Первомайський.

Міський голова                                                                                   С. Л. Теплицький

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net