Звіт про здійснення державної регуляторної політики в м. Первомайський за 2013 рік

до рішення 55 сесії міської ради
6 скликання від 20 лютого 2014р.№899-55/6

Звіт про здійснення державної регуляторної політики в м.Первомайський за 2013 рік

Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.
   Участь у регуляторній діяльності органів місцевого самоврядування м.Первомайський здійснюється відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
     Регуляторним органом у місті є Первомайська міська рада та її виконавчий комітет. Регуляторний акт – це рішення регуляторного органу, яке спрямоване на правове регулювання господарських відносин.
     Згідно рішення 48 сесії міської ради 5 скликання від 20.01.2009 №574-48/5 «Про затвердження Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський» повноваження щодо реалізації державної регуляторної політики міською радою покладені на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики та місцевого самоврядування. Контроль за здійсненням державної регуляторної політики в частині регуляторних актів виконавчого комітету проводять заступники міського голови відповідно до розподілу обов’язків. Перевірку економічної доцільності проектів та відстеження діючих регуляторних актів здійснює відділ економіки міськвиконкому, правове забезпечення – юридичний відділ.
     У 2013 році робота з підготовки проектів регуляторних актів проводилася згідно з планом, затвердженим міським головою 3 грудня 2012 року. Протягом року до плану були внесені доповнення.
     Відповідно до плану та доповнень до нього в 2013 році було прийнято 3 регуляторні акти міської ради: «Про внесення змін до розмірів орендної плати за користування земельними ділянками в м.Первомайський», «Про порядок найменування, перейменування вулиць та встановлення пам’ятних знаків в м.Первомайський», «Про визначення послуги з вивезення побутових відходів як окремої комунальної послуги, право на яку виборюється на конкурсних засадах».
      Одним із механізмів забезпечення прозорості та ефективності впровадження регуляторних актів є відстеження їх результативності. У цій діяльності розробники регуляторних актів керуються Методикою відстеження результативності регуляторного акта, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 та пунктом 6 «Відстеження результативності регуляторних актів» Положення про реалізацію державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності м.Первомайський.
     Для здійснення моніторингу результативності регуляторних актів був складений план-графік проведення відстежень регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчого комітету, який був затверджений 3 грудня 2012 року. За 2013 рік проведено 11 відстежень регуляторних актів, з них 3 базових, 5 повторних, 3 періодичних.
Перелік діючих регуляторних актів розміщений на офіційному сайті м.Первомайський. Також на сайті розміщуються проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу до них, звіти про відстеження їх результативності.
      Станом на 01 січня 2014 року на території міста діє 23 регуляторних акти, з них 14 рішень міської ради та 9 рішень виконавчого комітету.
     При підготовці регуляторних актів дотримуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо оприлюднення та обговорення проектів цих регуляторних актів і прийняття рішень. Оприлюднення проводяться шляхом опублікування в міськрайонній газеті «Знамя труда» та на офіційному сайті м.Первомайський.

Міський голова                                                                                   С. Л. Теплицький

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net