Сьогодні у місті стартував опалювальний сезон

Цього року його початок затримався через значну заборгованість КП Тепломережі за розподіл газу перед АТ «Харківгаз».

Однією з причин накопичення заборгованості є зміна методики нарахування плати за розподіл природнього газу.

Відповідно до неї, «Тепломережі» вимушені сплачувати значно більше за розподіл газу ніж фактично його спожили в останньому опалювальному періоді, в тому числі, за місяці, коли газ не споживають і відповідно не отримують гроші від споживачів. Враховуючи необхідність своєчасного старту сезону міська влада пішла назустріч та зробила передоплату в розмірі 3,4 мільйона гривень КП «Тепломережі» за опалення бюджетних установ міста до кінця бюджетного року. Але Харківгаз вимагав сплати всієї суми заборгованості за розподіл.

Перший заступник міського голови Антон Орєхов зауважив: "Для того щоб дати можливість Тепломережам розрахуватися з боргами, потрібно запустити опалення та дати можливість підприємству нормально працювати." В понеділок питання було піднято на нараді голови ХОДА Олексія Кучера, який доручив забезпечити безперешкодний початок опалювального сезону у всіх населених пунктах області.

В результаті складних переговорів, до яких були долучено керівництво департаменту ЖКГ ХОДА, керівництво АТ "Харківгаз", керівництво міста та ПКП "Тепломережі" було досягнуто згоди щодо подачі газу для потреб опалення в місті Первомайський. Наголошуємо, стабільна робота стратегічного для життєдіяльності міста КП «Тепломережі» знаходиться у прямій залежності від рівня оплати споживачами отриманих послуг з теплопостачання.

Незважаючи на неодноразові звернення до споживачів з приводу необхідності своєчасної оплати комунальних послуг, борг населення перед підприємством на сьогодні становить близько 40 млн. грн. КП «Тепломережі» змушене звертатися до суду та стягувати борги у судовому порядку, але процедура примусового стягнення боргів не завжди дає результат.

Несплата споживачами вартості отриманих житлово-комунальних послуг перешкоджає підприємству якісно та в повному обсязі виконувати свої обов’язки з надання послуг з теплопостачання та вчасно розраховуватись з «Нафтогаз» та «Харківгаз».

Тому звертаємось до усіх мешканців міста з проханням вчасно проводити оплату за отримані послуги та терміново погасити заборгованість. Деякі будинки в місті мають близько мільйона гривень боргу за послугу з теплопостачання. Їх мешканці отримають тепло в останню чергу. Спочатку теплопостачання відновлять в будинках з мінімальною заборгованістю населення перед тепловиками.

Дата публікації: 16:57 03.11.2020
Нові та оновлені сторінки
Проєкт рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради "Про затвердження Порядку списання ма   18.01.2021
Рішення Первомайської міської ради від 29.12.2020 року "Про затвердження Положення про житлову коміс   16.01.2021