22 лютого на сцені ПК «Хімік» відбулась найпопулярніша у нашому місті шоу-програма «Хлопець року - 2020». У ній взяли участь дев’ять найсміливіших хлопців нашого міста. Результати шоу- програми «Хлопець року – 2020»:
«Ексклюзив року» - Сергій Рафальський, «Енерджайзер року» - Юрій Снопик,
«Позитив року» - Максим Гелла , «Кураж року» - Сергій Бурик,
«Оригінальність року» - Богдан Біда, «Артистизм року» - Ярослав Перегорода,
«Креатив року» - Артем Григор’єв, «Галантність року» - Ігор Клочков.
Титул «Хлопець року- 2020» отримав Станіслав Губар.
Провели шоу-програму «Хлопець року - 2020» чудові ведучі Дар’я Колісник та переможець шоу-програми «Хлопець року – 2018» Олег Гоженко.
23 лютого у ПК «Хімік» відбувся IХ-й міськрайонний конкурс читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря». Конкурс оцінювався компетентним журі у складі: Людмила Захар’єва – голова журі, Інга Задорожна, Олексій Шаповалов, Хельга Борисенко, Дар’я Саленко, Софія Федоровська, Ігор Чистопрудов, Оксана Мартон – секретар журі.
Серед учасників міської частини конкурсу у категорії «Молодші діти» перемогли:
І місце – Мирослава Стороженко;
ІІ місце – Мілана Гейко, Іван Альохін, Софія Дрокіна;
ІІІ місце – Маргарита Машталь, Еліна Абдумаджід, Таїсія Святолуцька, Софія Шкурка, Марія Яценко.
У категорії «Молодь» перемогли:
І місце – Віталій Альохін;
ІІ місце – Ярослав Носов та Дарина Стороженко;
ІІІ місце – Анна Триполка, Дар’я Сургай, Єгор Пілюгін.
У номінаціях:
«Краще поетичне слово» – Аліна Проценко, Анна Беля;
«Краще художнє втілення» – Олександр Тимошенко, Станіслав Кухтін;
«Надія конкурсу» - Анатолій Кондратьєв, Марія Усачьова.
Первомайська міська бібліотека для дорослих долучилася до проєкту «ДІЯ. ЦИФРОВА ОСВІТА». Мета проекту – протягом трьох років навчити цифровій грамотності 6 млн. українців. Бібліотеки стали першими хабами проекту і надають всім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності. Шляхом переглядів освітніх серіалів користувачі зможуть безкоштовно пройти онлайн курси в бібліотеці.
На останній тиждень лютого в цьому році припадає свято Масляної. Смачні млинці, веселі гуляння – це все асоціюється в нас з цим святом. А які традиції святкування масляної в Україні? Саме про українські особливості святкування, про його церковні канони, а також нові цікаві рецепти млинців розповідалося в народознавчій бесіді, що відбулася 26 лютого в залі міської бібліотеки.
В бібліотеці для дітей проведено презентацію книг про школу і школярів «Цікаве шкільне життя».
26 лютого у Первомайському краєзнавчому музеї відбулася відеолекція для учнів, присвячена лютневим подіям 1943 року у селах Єфремівка та Семенівка. В ході заходу були висвітлені події третьої битви за Харків, кривавого шляху солдат есесівської дивізії «Лейбштандарт Адольф Гітлер», які окрім Єфремівки та Семенівки, зруйнували долі мирного населення Кегичівського, Нововодолазького та Зміївського районів Харківської області. Особливо розчулили присутніх безцінні спогади свідків тих жахливих подій. Єфремівсько-Семенівська трагедія стала символом жорстокої політики нацизму та залишила незагойні рани на серцях, тих хто втратив своїх близьких. Вічна пам’ять безвинно вбитим!
21 лютого Первомайською дитячою школою мистецтв було направлено роботи учнів художнього відділу для участі у VIII Міжнародному Інтернет-конкурсі малюнка «Марка дружби» м.Херсон. Інформацію пр переможців та лауреатів конкурсу буде оголошено у травні 2020 року.
22 лютого в м.Харків відбувся відкритий конкурс «КАРЛ ЧЕРНІ:
БІЛЬШЕ, НІЖ ЕТЮДИ», в якому прийняли участь учні Первомайської дитячої школи мистецтв Потапов Лев, учень 8 класу та Непокупний Микита, учень 3 класу (викладач Наталя ЄВДОКИМОВА)
В цей же день в музичному відділення проходив перший відбірковий
тур Обласної олімпіади з української та зарубіжної музичних літератур «Людвіг
ван Бетховен. Життя та творчість». За результатами першого етапу учень 8 класу музичного відділення Олег Трофимов пройшов у другий етап.
23 лютого в концертній залі Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського відбулося чарівне свято музики – концерт юних талановитих виконавців на струнно-смичкових інструментах «Струнний вернісаж». Ансамбль скрипалів «Веселі смички» (керівник Галина МАРКАТОВА, концертмейстер Наталя ЄВДОКИМОВА) стали дипломантами.
26 лютого у межах обласного фестивалю виконавської майстерності «Мистецький вернісаж 2020», відбувся конкурсний відбір творчих робіт Обласного конкурсу дитячої творчості «Слобожанщина – мій краю рідний», в якому брали участь учні художнього відділу КПСМНЗ «Первомайська ДШМ». За підсумком роботи журі в номінації «образотворче мистецтво» переможцями у старшій віковій категорії: Лауреати -І ст. Безсмельцев Ілля, викладач Яржемський С.В.,
ІІ ст. Панова Ксенія, викладач Калініченко М.В.,
ІІІ ст. Павленко Марина, викладач Калініченко М.В.,
ІІІ ст. Черниш Владислав, викладач Яржемський С.В.
Дипломант Семенченко Артем, викладач Коршунова Н.С.
У Первомайській дитячій школі мистецтв існують свої традиції. Це проведення фестивалю «Української музики» на відділі народних інструментів, який проходив 27 лютого в актовій залі школи мистецтв. Найкращі учні були нагороджені медалями та дипломами «Лауреат» I, II, III ступенів. Дипломанти у всіх номінаціях та вікових категоріях нагороджені дипломами.
Начальник відділу культури і туризму Ольга ПАВЛОВА

Альбом: ЗВІТ про проведену роботу відділом культури і туризму виконавчого комітету Первомайської міської ради з 21.02-28.02 2020 року
Дата публікації: 13:14 02.03.2020