Бюро безоплатної правової допомоги консультує
Бюро безоплатної правової допомоги консультує

Бюро безоплатної правової допомоги консультує

Стягнення аліментів з іноземця

До Бюро правової допомоги звернувся громадянка м. Первомайський, яка повідомила, що  вона вийшла заміж за Алі з Франції, через деякий час у них народилась донька Ніка, проте на третьому році спільного подружнього життя, дізнавшись про зраду коханого, жінка подала на розлучення до суду і повернулась на Батьківщину. За рішенням суду місце проживання дитини було визначено з клієнткою. У зв’язку з цим виникла необхідність у стягненні аліментів  на утримання дитини.

Відтак батьки зобов’язані сплачувати аліменти на утримання дітей – і громадянство та країна проживання тут не мають жодного значення.

Право на особливе піклування і допомогу неповнолітнім громадянам гарантує Загальна декларація прав людини, зокрема, ч. 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини, яка була підписана Україною ще у 1990 році. Відповідно до неї, батьки або ж опікуни несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх фінансових можливостей та умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Чисельні міжнародні договори є беззаперечним аргументом для стягнення аліментів із батьків, які проживають за кордоном, незалежно від їхнього громадянства. І якщо склалися певні, часом навіть доволі неприємні обставини, і один із батьків відмовляється сплачувати кошти, посилаючись на проживання в іншій країні, на підставі закону ви можете звернутися до компетентних органів. Це може бути звернення з позовом до суду за місцем проживання позивача – до українського суду, або ж за місцем проживання платника аліментів – тобто до іноземного.

Після прийнятого рішення про задоволення вимог щодо стягнення аліментів позивачу необхідно отримати пакет документів, передбачений відповідним міжнародним договором (зокрема, довідку про невиконання чи часткове виконання рішення на території України). Після цього можна розпочинати процедуру визнання і виконання рішення суду України на території іншої держави.

Для цього один із батьків чи опікун дитини подає клопотання про визнання та виконання рішення суду України разом із необхідним пакетом документів (передбачених відповідним міжнародним договором) до територіального органу Міністерства юстиції України. Мін’юст перевіряє належність оформлення документів та направляє їх до компетентного органу іноземної держави, де проживає боржник. Після цього суд відповідної країни вирішує, чи задовольняти клопотання. Після цього вже починається процедура стягнення аліментів на утримання дитини.

Сума на утримання дитини (аліменти) стягується на користь того з батьків, з ким проживає дитина.

Закон України №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», спростив процедуру виплати аліментів для нерезидентів. Тому наразі аліменти від громадян інших держав в Україні не оподатковуються.

Якщо Ви потребуєте додаткових роз’яснень з цього або інших правових питань, пропонуємо звернутись  до Бюро безоплатної правової допомоги за адресою: м. Первомайський, м – н ½, буд. 56.  Телефон для довідок (05748) 3-31-21;  0999- 221-881.

Переглядів: 232
Дата публікації: 14:25 12.02.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>