Єфремівка: трагічні події лютого 1943
Єфремівка: трагічні події лютого 1943

Єфремівка: трагічні події лютого 1943

17-18 лютого 1943 року на території Первомайщини (в с.Семенівка та с.Єфремівка) відбувались пам’яті трагічні події, що ми ніколи не маємо право забути. У ці дні, 78 років тому, було розстріляно, спалено близько 882 чоловік.

Страшна Єфремівська трагедія за своїми масштабами не може поступитися білоруській Хатині: лютневим днем ​​1943 року увірвалися фашисти в Єфремівку і Семеновку. Жорстока смерть ходила з двору в двір. Чорні димові хмари затягнули все небо. Горіли будинки, люди, тварини. Настало справжнісіньке пекло.

Очевидці тих страшних подій описували це так: «240 чоловік, в основному людей похилого віку і підлітків, фашисти зігнали в стареньку дерев'яну церкву, щоб з'ясувати, хто вбив німецького офіцера. Зверху, на плащаниці лежав замаскований кулеметник, стало відразу зрозуміло, що всі засуджені до смерті ... стали стріляти ... деякі молилися, в останню мить життя звернувшись до Бога, інші - лаялися. Але, ніхто не видав таємниці. Гітлерівці продовжували стріляти з кулеметів і автоматів, кидали в натовп гранати. Ці нелюди ходили по церкві і добивали поранених. А тих, хто ще залишався живий, - підпалили ... ».

Не бай Бог, почути той нелюдський крик, побачити, як горить жива людина. Цього не можна ні забути, ні вибачити! Сьогодні, на цій землі стоїть меморіальний комплекс та діючий храм у пам'ять про страшну трагедію 43-го року.Шановні жителі Первомайської міської територіальної громади!

Вшануймо разом усією Первомайщиною ті страшні єфремівські події 1943 року.  Вічна пам'ять загиблим землякам!

 

Первомайський міський голова    Микола БАКШЕЄВ

Переглядів: 238
Дата публікації: 14:54 17.02.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
УВАГА! РОЗРОБЛЕНО ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ   24.01.2022
Оголошення про проведення електронного аукціону з продажу нежитлової будівлі за адресою: Харківська    21.01.2022
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з продажу об’єкта комунальної власнос   21.01.2022
Кількість запитів за грудень 2021 року   19.01.2022
ПОВІДОМЛЕННЯ про оголошення конкурсу з відбору виконавців комплексу робіт із землеустрою, оцінки зем   18.01.2022
Плани роботи відділу   18.01.2022
ПОВІДОМЛЕННЯ про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення експерт   18.01.2022
Оголошення про проведення повторного аукціону із зниженням стартової ціни Громадського будинку з гос   14.01.2022
Оголошення про проведення повторного аукціону із зниженням стартової ціни нежитлової будівлі стомато   14.01.2022
АТ “Державний ощадний банк України” востаннє дозволив до 1 квітня 2022 року використання платіжних к   13.01.2022
Посилання
 
 
 
 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>