Карантин в Україні продовжено до кінця літа, але обмеження значно послаблять

Під час засідання уряду 16 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що КМУ продовжить карантин в Україні на тлі пандемії корона вірусу до 31 серпня 2021 року.

Разом з тим, Денис Шмигаль повідомив про чергове пом’якшення карантинних обмежень. На минулому тижні уряд вже послабив карантин. Але тепер пропонується подальша відміна обмежень. Так, поки Україна перебуває на «зеленому» рівні карантину, не потрібно проходити контроль самоізоляції через мобільний додаток «Дій вдома». Це дасть змогу оновити додаток.

«Уряд офіційно сьогодні продовжить карантин до 31 серпня цього року. Але водночас ми послабимо певні карантинні заходи. Зокрема, поки в нас «зелений» рівень, то контроль самоізоляції через застосунок «Вдома» фактично не буде здійснюватися», – наголосив Денис Шмигаль.

Водночас прем’єр-міністр зазначив, що потрібно «бути готовими до всіх варіантів розвитку подій, залишатись мобілізованими та дотримуватися протиепідемічних правил».

При цьому дотримання маскового режиму є НЕОБОВ'ЯЗКОВИМ за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.
  • При «зеленому» рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн Є БЕЗПЕРЕШКОДНИМ для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ.
  • Для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та одну із наступних позицій:
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.
  • У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин державного кордону України з будь-яких країн для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання є безперешкодним за наявності однієї із наступних позицій:
  • За відсутності таких документів чи довідок особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку «Вдома» або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.
  • Новими правилами також визначається можливість одночасного встановлення по всій території країни «зеленого» або «жовтого» рівня карантинних обмежень, «помаранчевий» та «червоний» буде визначатись в межах регіону.

Джерело: https://itc.ua/news/karantin-v-ukra%D1%97ni-prodovzheno-do-kinczya-lita-ale-obmezhennya-znachno-poslablyat/

Альбом: Карантин в Україні продовжено до кінця літа, але обмеження значно послаблять
Дата публікації: 10:41 18.06.2021