Як відрізнити умовнопідроблений алкоголь від оригінального

Управління Лозівського району Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує

Інформація про харчовий продукт,утому числі алкогольні напої має бути точною та зрозумілою для споживача.За це відповідає оператор ринку. Інформація про харчовий продукт може бути донесена через маркування,супровідні документи, рекламу.

Відповідно до Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»  маркування алкогольних напоїв, які реалізуються на території України через торгівельну мережу, здійснюється державною мовою в доступній для споживача формі, і повинно містити на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) алкогольних напоїв:

Загальну та власну назви виробу;

Найменування виробника;

Знак для товарів і послуг;

Географічна назва місця виготовлення виробу,якщо найменування виробника не відображає місця розташування суб’єкта господарювання;

Вміст спирту(%об);

Місткість посуду;

Вміст цукру(якщо це регламентується нормативними документами)

Позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України)

Штриховий код повинен бути нанесений на видиму сторону етикетки, або контр етикетки,або пляшки(іншого посуду)

На видимій стороні етикетки,контр етикетки,корку, або пляшки (іншого посуду) виробу повинні бути зазначено дата виготовлення продукції,код суб’єкта господарювання та номер ліцензії на виробництво.

Фальсифікація лікеро-горілочної продукції на сьогодні популярна через постійний попит на цю продукцію.Необізнаному покупцеві досить важко відрізнити умовно підроблену горілку від оригінальної.Споживаючи фальсифікований продукт , покупець втрачає не тільки гроші за придбаний напій, а ризикує передусім власним здоров’ям, яке не купиш.

Щоб захистити себе від купівлі підробленої алкогольної продукції,споживачам необхідно звертати увагу на такі ключові аспекти, як марка акцизного податку, закупорку,етикетка та тара, в яку розлито алкоголь.

Марка акцизного податку – спеціальний знак встановленогозразка, якиммаркуються як алкогольні, так і тютюновівироби.Наявність їх на цих товарах підтверджуєсплату акцизного податку, легальністьввезення та реалізації на територіїУкраїни. Оскільки марка акцизного податку є бланком документу суворої звітності, вона захищенаспеціальнимиелементами захисту, які покликаніунеможливитиїїпідробку.

Марка для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції вітчизняного виробництва виготовляється у зеленій кольоровій гамі, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, вітчизняного виробництва - червоній, для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція), імпортного виробництва - фіолетовій, для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією, імпортного виробництва – помаранчевій.

Марка для алкогольних напоїв повинна містити двомірний штрих-код швидкого реагування (далі - QR-код) та лінійний штрих-код (далі - штрих-код). На кожну марку наносяться такі реквізити:

слова “УКРАЇНА”, “МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ”;- позначення виду марки, що складається із слів та літер “алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція)” - “АВ ЛГП”, “алкоголь вітчизняний (виноробна продукція)” - “АВ ВП”, “алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція)” - “АІ ЛГП”, “алкоголь імпортний (виноробна продукція)” - “АІ ВП”;

індексрегіонуУкраїни (згідно з додатком), щовідповідаємісцезнаходженнювиробникапродукції, позначенийдвома цифрами (для маркуваннявітчизняноїпродукції), серія із чотирьохлітер і шестизначний номер, два двозначних числа (місяць і рік, у якому вироблено марки для алкогольнихнапоїв) абодвозначне та однозначне числа (рік і квартал, у якому вироблено марки для тютюновихвиробів) через скісну риску та сума акцизного податку (для алкогольнихнапоїв), сплаченого за одиницюпродукції, з точністю до тисячного знака, крімсуми акцизного податку з реалізаціїсуб’єктами господарювання роздрібноїторгівліалкогольнихнапоїв;

реквізити покупця марки (зазначаються на марках для алкогольних напоїв): для юридичних осіб - код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб - підприємців - код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

QR-код та штрих-код (зазначаються на марках для алкогольних напоїв).

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код містить інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб - код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб - підприємців - код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органові і мають відмітку в паспорті), та посилання на веб-ресурс для перевірки марки.

QR-код також може містити інформацію про геш-послідовність.
Інформаційнінабориданих для генерації QR-кодів та штрих-кодів, щонаносяться на марку для алкогольнихнапоїв, генеруються ДПС та передаютьсяпідприємству-виробнику.

Дата публікації: 12:40 20.12.2021