Які аналізи безоплатні для пацієнта?
Які аналізи безоплатні для пацієнта?

Які аналізи безоплатні для пацієнта?

Роз’яснення НСЗУ

Аналізи можуть бути складовою для визначення діагнозу та призначення лікування Базові аналізи є безоплатними для пацієнтів і входять в перелік безоплатних медичних послуг на усіх рівнях медичної допомоги: первинної, спеціалізованої та медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. Актуальний перелік безоплатних медичних послуг за Програмою медичних гарантій доступний на сайті НСЗУ https://bit.ly/33Rqq25.

???? У пакеті первинної медичної допомоги для пацієнта із декларацією передбачено: ➡ загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; ➡ загальний аналіз сечі; ➡ рівень глюкози у крові; ➡ загальний рівень холестерину. А також швидкі тести: ➡ на вагітність; ➡ на тропонін; ➡ на ВІЛ; ➡ на вірусні гепатити; ➡ на антиген SARS-CoV-2 (тобто COVID-19).

???? Усі інші аналізи на амбулаторному рівні можна зробити безоплатно за наявності електронного направлення. Електронне направлення виписує лікуючий лікар – або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст, і тільки якщо це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Пацієнт не може вимагати від лікаря направлення на аналізи, які він хоче зробити за власним бажанням.

???? Більшість аналізів входять до переліку безоплатних послуг “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. Це:

➡ загально-клінічні та біохімічні лабораторні дослідження (такі як загальні аналізи крові й сечі, біохімічний аналіз крові, дослідження спинномозкової рідини та інші);

➡ бактеріологічні дослідження (наприклад, бакпосіви на β-гемолітичний стрептокок, стафілокок, на збудників дифтерії, грибкову флору, антибіотикограма та інші);

➡ гормональні дослідження;

➡ біопсія;

➡ імунологічні дослідження для виявлення та контролю за інфекційними захворюваннями;

➡ цитологічні, ендоскопічні, функціональні, офтальмологічні дослідження, дослідження слуху та інші інструментальні дослідження, такі як рентген, УЗД, електрокардіограма, відповідно до потреб пацієнтів.

❗ Крім того, у кожному переліку безоплатних медичних послуг можуть бути свої специфічні аналізи. Наприклад, до переліку безоплатних медичних послуг “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках” входять у тому числі проба Кумбса, обстеження на вертикальні інфекції та інші.

До переліку безоплатних медичних послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” входять у тому числі дослідження з визначення плацентарного фактора росту, а також визначення плазмового протеїну.

???? Якщо пацієнт лікується у стаціонарі, направлення на аналізи не видаються. Вони входять у безоплатний пакет послуг у стаціонарі. Наприклад, якщо госпіталізують пацієнта з коронавірусом, коли йому забиратимуть кров на аналіз, то не видаватимуть направлення для цього, а просто проведуть необхідні маніпуляції в рамках пролікованого випадку.

???? Пацієнту необов'язково здавати аналізи саме в тому закладі, де працює лікар, що виписує електронне направлення. Це може бути будь-який заклад, який влаштовує пацієнта. Проте, зробити аналізи безоплатно можна виключно у тих закладах, які працюють з НСЗУ за договорами й надають безоплатні медичні послуги пацієнтам за Програмою медичних гарантій. Такі заклади можна впізнати за наліпкою “Договір з НСЗУ”.

Переглядів: 251
Дата публікації: 10:08 01.02.2022
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з продажу нежитлової будівлі, стомато   05.08.2022
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з продажу об’єкта комунальної власнос   05.08.2022
ЗВІТ про періодичне відстеження результативності рішення Первомайської міської ради від 17.06.2004 №   05.08.2022
Про роботу центру соціальних служб в липні 2022 року   01.08.2022
Оголошення про проведення аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого пода   17.07.2022
Увага !!! Форма реєстрації на отримання допомоги для жінок з дітьми, які проживають в Харківській об   13.07.2022
ЗВІТ про повторне відстеження результативності рішення виконавчого комітету Первомайської міської ра   06.07.2022
Соціально-економічний паспорт Первомайської міської територіальної громади за 2021 рік   01.07.2022
ЗВІТ про періодичне відстеження результативності рішення Первомайської міської ради №934-47/7 від26.   01.07.2022
До уваги мешканців громади!   20.06.2022
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>