Стаття 40 ККУ – дієвий механізм захисту прав людини в умовах сьогодення
Стаття 40 ККУ – дієвий механізм захисту прав людини в умовах сьогодення

Стаття 40 ККУ – дієвий механізм захисту прав людини в умовах сьогодення

Інформація Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

З моменту  прийняття в 1948 році Організацією Об’єднаних Націй Загальної Декларації прав людини, світ щорічно 10 груднявідзначаєМіжнародний день прав людини.

Дотримання закладених в цьому документі засад та культивація думки людей, що права і свободи не залежать від раси, кольорушкіри, статі чи інших чинників, - це той порядок, який має функціонувати абсолютно в кожному сучасному цивілізованому громадянському суспільстві.Але, враховуючи той факт, що Загальна Декларація прав людини не є договором і, як декларація, сама по собі не маєо бов’язкової  сили, виникла необхідність надати правам, які вона закріплює, силу закону.

Одним з правових актів з такою функцією стала Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, що булла ратифікована Україною як членом Ради Європи в 1997 році. Відтак, українці отримали дієвий механізм забезпечення права на індивідуальне звернення до Європейського суду з прав людини для захисту своїх порушених інтересів. До слова, і Конституція України чітко визначає, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Проте вже дев’ятийрікУкраїна на своїй законній суверенній території стикається з безпрецедентною зневагою до прав людини загалом та до міжнародних правових актів зокрема. Початком цьому стала анексія українського Криму та окупаційна агресія по відношенню до населення сходу України, що цьогоріч переросло в криваву повномасштабну війну противсього українського народу.

Чого лише вартує застосуванням до українців на тимчасово окупованих територіях терору, фізичного примусу з метою завдання ними шкоди правоохоронюваним інтересам чи навіть участі в абсурдних псевдореферендумах, котрі не мають жодної юридичної сили. Так, механізм захисту прав людини в подібних випадках визначений в статті 40 Кримінального Кодексу України, адже дана норма убезпечує особу від покарання за діяння, яке її примусили вчинити.

Переглядів: 472
Дата публікації: 09:07 12.12.2022
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>