Звітує відділ освіти виконкому

Що зробили в 2022 році

ОСВІТА

У 2022 році мережа закладів освіти Первомайської міської територіальної громади нараховувала 18 закладів освіти і 2 установи. Функціонували:

- 8  закладів  дошкільної  освіти (46 груп, 782 вихованця, у т.ч. 31 з числа ВПО);

- 5 ліцеїв та 2 філії (Грушинська і Ржавчицька) (128 класів, 3209 учнів, у т.ч. 150 з числа ВПО);

- 2  заклади  позашкільної освіти  (БДЮТ- 970 гуртківця і  ДЮСШ- 402 вихованця, у т.ч. 46 з числа ВПО);

- міжшкільний ресурсний центр (302 учня),

- Інклюзивно-ресурсний центр,

- Центр професійного розвитку педагогічних працівників.

У зв’язку зі зменшенням дитячого населення у с. РжавчикліквідованіРжавчицький ЗДО і Ржавчицька філія.

З урахуванням безпекової ситуації у Первомайській громаді та рекомендаційМОНУ, ХОВА з 01.09.2022 року освітній процесу у закладах дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти нашої громади організований за дистанційною формою.У закладах освіти були створені технічні та організаційні умови для безпечного використання мережі Інтернет. Педагоги надають освітні послуги в онлайн режимі. Для цього весь педагогічний склад протягом останніх трьох років удосконалював свої професійні компетенції на курсах підвищення кваліфікації щодо викладання у дистанційному режимі.

З квітня і до вересня 2022 року для більш ніж 150 вихованців дитячих садків громади працювали чергові групи.

Знаємо, що 2022 рік був складним як для учнів, так і для педагогічних працівників. Вже зараз маємо більше 500 учнів наших ліцеїв,які перебувають за межами нашої громади, з них більше 400 учнів за кордоном, як і 11 наших вчителів.

У 3-х закладах дошкільної освіти з початку війни знайшли тимчасовий прихисток майже 1000 внутрішньо переміщених осіб, які втратили житло або опинилися у зоні бойових дій.Всі вони забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням відповідно до затвердженої міською радою «Програми соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб в Первомайській міській територіальній громаді на 2022 рік ». Для учнів ліцеїв і студентів професійно – технічних училищ та коледжів, які проживають у ЗДО №10,14 і 16, облаштовані навчальні кабінети з комп’ютерною технікою, проведений швидкісний інтернет для залучення до дистанційного навчання. На базі Первомайського ліцею №6 протягом 6 місяців ВПО мали змогу отримати безкоштовні гарячі обіди.

З метою надання психологічної допомоги відбулися онлайн-тренінги для педагогічних працівників закладів освіти громади,  тренінгові заняття для дітей  та дорослих ВПО, які допомагають подолати страх та відновити відчуття безпеки. Такі заняття відбувались у ліцеї №2  та ЗДО №16 (Погрецька Л.М., практичний психолог КУ «ЦПРПП»,  Задорожна М.М., практичний психолог ліцею №2, Дрозденко В.С., асистент-вчителя ліцею №2). Вже більше півроку при ліцеї №7 працює арт-центр «Без меж» (Погорєлова Г.В., директор ліцею №7, Климентьєва Я.Л., психолог ліцею №7) за підтримки Інституту Інтегративної Арт-терапії. За цей час психологічна підтримка була надана майже 1000 дітям та дорослим. Коло послуг в арт-центрі розширюється.

Також педагоги БДЮТ і ДЮСШ з перших днів війни долучилися до волотерської діяльності: виготовляли прапори, одяг, шеврони для захисників, розвантажували гуманітарну допомогу, пліли сітки. Робочі тижні проходили для жінок і чоловіків без вихідних.

Покращення матеріально – технічної бази 2022р.

1. У рамках реалізації інвестиційного проекту "Підвищення енергоефективності у громадських будівлях та вуличному освітленні міста Первомайський Харківської області» (НЕФКО) продовжується проведення капітального ремонту (термомодернізації) Первомайського ліцею № 3 «Успіх» та Первомайського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 14 “Барвінок” (загальна вартість у 2022 році склала 2 911,578 тис. грн.).

2. Щодо покращення протипожежного стану закладів освіти виконані наступні заходи:

- за залишки освітньої субвенції:встановлена АПС у ліцеях № 2, 5, 6 (на суму 3 022,17 тис. грн.). Розроблена ПКД по проектам «Капітальний ремонт зі створення та влаштування системи блискавкозахисту Первомайського ліцею № 5 та № 6,проекти будутьзавершені до кінця поточного року (на суму 2 110,264 тис. грн.).

Замінені двері в електрощитових на протипожежні у ліцеях №3, 5, 7 (на суму – 57,10тис.грн.).

- за кошти місцевого бюджету встановлена АПС у ЗДО № 5 (на суму 358,00 тис. грн.)

3. За кошти місцевого бюджету проведені поточні ремонти водопостачання, водовідведення, опалення та ремонт покрівель та сходинок у ліцеях№ 5, 6, 7 (на суму – 335,772 тис. грн.)

Проведені заходи з енергозбереження: заміна старих вікон на нові енергозберігаючі для КУ «ІРЦ»(на суму – 257,083тис.грн.).

4. За допомогою угорських партнерів для розміщених у громаді ВПО встановлюються вікна у ЗДО №№ 10, 16 (на суму – 3 152,196 тис. грн).

5. З метою впровадження в закладах загальної середньої та дошкільної освіти Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)за кошти місцевого бюджету отримано платні  консультаційні послугиз актуалізації програм-передумов(3,8 тис.грн); з верифікації ефективності функціонування Системи НАССР (5 тис.грн.); за рахунок залишків освітньої субвенції придбано для ЗЗСО 4 стелажі для сушки посуду; 1 стіл(45,9 тис.грн.).

6. Значна робота була проведена закладами освіти по обладнанню укриттів.

Альбом: Звітує відділ освіти виконкому
Дата публікації: 09:10 12.12.2022