Шириться компанія «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»
Шириться компанія «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»

Шириться компанія «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ»

ця ініціатива допоможе бізнесу

Що передбачає платформа Зроблено в Україні

Президент України Володимир Зеленський на форумі Зроблено в Україні окреслив, що передбачає нова ініціатива.

"Ми маємо перемогти, і це питання виживання. А щоб Україна мала увесь необхідний ресурс для своєї перемоги, мають перемагати також українські товари, українські послуги, українські споживання та український експорт, тобто українські підприємці… Ця платформа Зроблено в Україні має стати майданчиком постійного прямого діалогу держави та наших підприємців",− заявив глава держави.

Володимир Зеленський повідомив, що доручив Кабміну розробити практичні кроки для підтримки підприємців.

"Я знаю, що вже розпочався діалог з багатьма питаннями, які хвилюють бізнес і в роботі платформи Зроблено в Україні» братимуть участь усі необхідні представники виконавчої, законодавчої гілок державної влади. Ми маємо узгодити абсолютно сучасний моральний договір між суспільством та бізнесом, між державою та бізнесом",− підкреслив український лідер.

Крім того, в Україні запускають програму Купуй українське. Передбачається, що українці зможуть отримувати кешбек за купівлю деяких видів вітчизняної продукції та оплату послуг. Компенсація надходитиме на спеціальну картку. Які саме товари та послуги увійдуть до програми, поки що не відомо.

"За купівлю певних типів вироблених в Україні товарів та послуг громадяни України зможуть отримати повернення коштів на спеціальну картку",– сказав президент.

Він прогнозує, що програма може бути запущена вже у 2024 році.

Зеленський зазначив, що мета полягає в тому, щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні.

Платформа Зроблено в Україні включатиме й інші ініціативи. Зокрема, державні гранти; кредити; стимулювання виробництва та попиту; допомога бізнесу на зовнішніх ринках.

Про деталі програми розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, уряд планує задіяти п'ять інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику. Це громадські закупівлі, компенсації, адаптація чинних держпрограм, гранти єРобота та стимулювання споживчого попиту.

"Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту – це +0,14% до ВВП, це понад 22 тис. нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету",– підрахували в уряді.

Уряд також затвердив зображення торгової марки для товарів, вироблених в Україні. Логотип містить стилізований штрих-код та напис "Зроблено в Україні".

Крім того, на державному рівні вже збирають відгуки від українського бізнесу. Для цього запрацював портал pulse.gov.ua.

"У межах проєкту Зроблено в Україні ми запустили сервіс pulse.gov.ua, через який кожен український бізнес - мікро-, малий чи великий - може залишити не тільки скаргу на утиски з боку держави чи висловити своє незадоволення, а й оцінити рівень державної підтримки в різних моментах (умови для відкриття бізнесу, кредитування). Також через pulse можна буде поставити питання, отримати консультацію. Тобто ми створили платформу для активного зворотного зв’язку, щоб врешті виміряти Entrepreneur Satisfaction Score - індекс задоволеності підприємців від взаємодії з державою",– сказав член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, співзасновник Netpeak Group Артем Бородатюк в коментарі Укрінформу.

Загалом оцінки роботі державним інституціям можна виставити за 60 категоріями. Згодом будуть створені дашборди, на яких інформацію можна буде відслідковувати за регіонами, типами бізнесу тощо.

"Президент та уряд бачитимуть те, що відбувається, наочно. І ми всі разом будемо аналізувати дані, зібрані за допомогою digital-проєкту, а не пости у соцмережах", – додав Бородатюк.

Кешбек та ефект для країни

Як пише видання Financial Times, програма субсидій Зроблено в Україні на суму 1,2 мільярда доларів потрібна для заохочення внутрішнього виробництва товарів, щоб збільшити податкові надходження і зробити економіку менш залежною від іноземної допомоги.

Журналісти відзначають цікавий момент: проєкт Зроблено в Україні надаватиме пріоритет вітчизняному виробництву компонентів, зброї та товарів, пов'язаних з війною, таких як обладнання для розмінування та відновлювальні матеріали. Державні закупівлі у цих сферах вимагатимуть, щоб продукт на 20% складався з компонентів українського виробництва. Тобто, програма стимулюватиме воєнну економіку, в умовах, коли союзники тягнуть з наданням коштів.

"Ми прекрасно розуміємо, що макрофінансова допомога може зменшуватися з року в рік, і якщо війна буде тривати, це означає, що ми повинні бути більш самодостатніми", - повідомила Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Своєю чергою, очільниця комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк зазначила, що національна програма Купуй українське у взаємодії з програмою державних компенсацій єВідновлення здатна акумулювати для української економіки до 60 мільярдів доларів.

Це відбудеться за умови, якщо громадяни використовуватимуть вітчизняні матеріали, коли відбудовуватимуть своє житло, знищене російськими окупантами. Українці купуватимуть будівельні матеріали вітчизняних виробників за кошти програми єВідновлення, а частину грошей, як передбачається, людям повертатимуть на спеціальну карту.

"Фінансовий профіт вітчизняної будівельної галузі від відновлення України прогнозовано становитиме 65 мільярдів доларів. До того ж 5,5 мільярда доларів із них зможуть піти на сплату податків, щонайменше 1,5 мільярда доларів - до Пенсійного фонду. Також це близько 100 тисяч робочих місць. А це, зі свого боку, пожвавить і сферу послуг, і торгівлю, й інші супутні галузі",- пояснила вона.

Ініціатива також передбачає компенсацію вітчизняним виробникам сільськогосподарської техніки у розмірі 1 мільярда гривень. Деякі бізнесмени, пише FT,заявили, що ця схема має потенціал для залучення іноземного капіталу. Костянтин Єфименко, генеральний директор компанії Біофарма, сказав, що якщо іноземні інвестори "не зрозуміють, що у нас тут все добре то ніхто сюди не прийде".

Економіст, член товариства фінансових аналітиків, екс-член Ради НБУ Віталій Шапран каже, що внаслідок війни в Україні утворилася аномальна ситуація. Існують торгові дисбаланси, які за звичайних обставин "лікуються" девальвацією національної валюти. Але наразі такий механізм не підходить.

Тому, за словами експерта, потрібні нестандартні рішення, що стимулюють споживача до купівлі продукції та послуг, що виробляються в Україні.

"Популяризація безготівкових розрахунків на тлі "патріотичного споживання" цілком може додати пару відсотків до ВВП у 2024 році",– каже Шапран в розмові з порталом Коментарі.

Своєю чергою, економіст Олексій Кущ в ефірі телемарафону зазначив, що ініціатива Купуй українське – це досить корисна ідея, яка ефективно застосовується під час кризи в різних країнах. Суть її полягає в тому, що стимулювати українців купувати українське.

"Ми маємо запускати самовідновлювальну модель економіки. Тобто гроші повинні циркулювати всередині нашої економіки, капітал не має виходити з України. Ми маємо скорочувати свою імпортну залежність , яка досягла критичної межі. Тобто у нас досить широкий торговельний дефіцит товарами і ми маємо цей дефіцит зменшувати",– каже Кущ.

Треба стимулювати внутрішнє виробництво, створювати робочих місць всередині країни. Тобто, міркує Кущ, купуючи українські товари, українець буде отримувати, припустімо, 5% від вартості цього товару на спеціальну картку, з якої потім зможе купити нові товари.

"Фактично така сама система зараз деякими торговельними мережами застосовується, коли нараховуються певні бонуси. А тут буде ця система в масштабах всієї країни. І вона буде націлена виключно на купівлю українських товарів",– розповів Олексій Кущ.

Переглядів: 206
Дата публікації: 14:05 12.04.2024
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Відшкодування вартості отриманих послуг при самостійному санаторно-курортному лікуванні на території   18.06.2024
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД 2024‑2   18.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога дітям загиблих (померлих) захисників і захисниць України   12.06.2024
Щомісячна адресна грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг   12.06.2024
Звіт про періодичне відстеження результативності рішення міської ради від 11.09.2014 №1051-61/6 "Про   07.06.2024
Виплата часткової компенсації за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків (надгробків) на могил   03.06.2024
Компенсація оплати за навчання захисникам і захисницям України   03.06.2024
Співпраця з КНП "Центр Життєстійкості". Про надання послуги життєстійкості   03.06.2024
соціальна картка Терцентр   22.05.2024
соціальна картка Життєстійкість   22.05.2024
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>