До уваги мешканців! Інформація про експертне обстеження ліфтів

Вимоги до будови, виготовлення, монтажу, налагодження, проведення технічного огляду та експертного обстеження, експлуатації, ремонту, реконструкції та модернізації ліфтів, підйомників та їх складових частин встановлено Правилами будови і безпечної експлуатації ліфтів, які затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 1 вересня 2008 р. № 190 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за № 937/15628.

Разом з тим, Законом України «Про охорону праці» передбачено державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці. Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687 затверджено Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яким встановлено, що у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам і експертним обстеженням.

Експертне обстеження ліфтів проводиться у разі закінчення граничного строку експлуатації. Граничний строк експлуатації ліфта 25 років.

Граничний строк експлуатації 45 ліфтів вже закінчився та у 41 ліфта закінчується у цьому році.

Робота ліфта не дозволяється, якщо не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта, а також закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта.

Продовження експлуатації ліфта, в якого закінчився граничний строк експлуатації, можливий тільки за результатами експертного та позачергового обстеження.

Експертне та позачергове обстеження проводить експертна організація, яка має відповідну ліцензію та готує висновок щодо продовження експлуатації ліфта.

Згідно ч. 2 ст. 382 ЦКУ усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

Ліфт є спільним майном багатоквартирного будинку, тому витрати з експертного та позачергового обстеження ліфта здійснюються за рахунок співвласників багатоквартирного будинку.

Витрати з експертного та позачергового обстеження ліфта не входять до переліку послуг з управління багатоповерхового будинку, які надає КП «Жилсервіс» та не сплачуються мешканцями будинку.

На даний час вартість експертного та позачергового обстеження ліфта складає 6 000 грн.

Договір на проведення експертного та позачергового обстеження буде укладено між експертною організацією та представником під’їзду багатоквартирного будинку.

Додаткова інформація за телефоном: 3-22-21

Адміністрація КП «Жилсервіс»

Дата публікації: 09:38 22.07.2020
Нові та оновлені сторінки