До уваги суб’єктів підприємницької діяльності!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18 травня 2020 року і до закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України у зв'язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в Україні запроваджено державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Вказаною постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , зміна цін на які підлягає декларуванню. Отже, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни станом на 18 травня 2020 року, у нього виникає обов'язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктами господарювання в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua.

Після успішної реєстрації даних, відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким можна ознайомитися за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341, початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:

у разі підвищення цін на 15 відсотків і більше - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення цін на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;

у разі підвищення цін на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.

Відтак, з 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

За порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін до суб’єктів господарювання передбачено застосовування адміністративно-господарської санкції, згідно зі ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 №5007-VI, та адміністративна санкція, згідно зі ст. 165-2 та 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дата публікації: 15:59 28.07.2020
Нові та оновлені сторінки
Оголошення про проведення електронного аукціону з приватизації нежитлової будівлі за адресою: Харків   21.01.2022
Інформаційне повідомлення про проведення електронного аукціону з продажу об’єкта комунальної власнос   21.01.2022