Бюро безоплатної правової допомоги інформує

Про оподаткування спадщини нерезидента

До Бюро правової допомоги звернулася громадянка м. Первомайський, яка  повідомила, що після смерті її батька відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку та квартири. Спадкоємцями за заповітом є вона та її брат, який мешкає та є громадянином Німеччини.

Відповідно до умов заповіту клієнтка успадковує квартиру, а житловий будинок та присадибна ділянка успадковується її братом, у зв’язку з чим просила роз’яснити порядок оподаткування спадщини нерезидентом.

Особливістю отримання спадщини нерезидентом є те, що до нього застосовуються інші розміри податків. Вказане питання регулюється Податковим кодексу України.

Виходячи з положень Податкового кодексу, незважаючи на родинні зв’язки зі спадкодавцем, який є громадянином України (резидентом) та має більш тісні особисті та економічні зв’язки за межами України (з сином), місце проживання якого знаходиться в іноземній державі, для цілей оподаткування останній вважається нерезидентом України.

Відповідно до положень Податкового кодексу України доходи з джерелом їх походження в Україні, нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів, з урахуванням певних особливостей. Ставка податку  на доходи фізичнихосіб, на сьогодні, визначена у розмірі 18% та застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкоємця-резидента.

Також необхідно звернути особливу увагу, що дохід у вигляді  вартості успадкованого майна у межах, що оподатковується  податком на доходи фізичнихосіб, є об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5 % бази оподаткування.

Окремо слід звернути увагу, що спадкоємець – нерезидент зобов’язаний сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або до її оформлення в сільських населених пунктах уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Отже,  фізична особа – нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об’єкта, або в сільських населених пунктах – до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Якщо ви потребуєте додаткових роз’яснень з цього або інших правових питань, пропонуємо звернутись  до Бюро безоплатної правової допомоги за адресою: м. Первомайський, м – н ½, буд. 56.  Телефон для довідок (05748) 3-31-21;  0999- 221-881

Дата публікації: 13:14 21.10.2020
Нові та оновлені сторінки
ЗВІТ про повторне відстеження результативності рішення виконавчого комітету Первомайської міської ра   06.07.2022