Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
Пошук
Причини та запобігання злочинів серед неповнолітніх
Причини та запобігання злочинів серед неповнолітніх

Поділитися новиною:

Причини та запобігання злочинів серед неповнолітніх

У наш час злочинність неповнолітніх є найбільш актуальною проблемою в Українській державі. Неповнолітні особи залишаються перспективним середовищем для впливу злочинних організацій та швидко піддаються негативному впливу з боку оточуючих.

Основними причинами й умовами злочинів серед неповнолітніх на сьогоднішньому етапі є:

  •  відсутність батьківської уваги до виховання дітей у зв’язку з вимушеною необхідністю більше часу віддавати роботі (у т. ч. перебуваючи за кордоном), а не родині;
  • негативний вплив у найближчому оточенні – побутовому, навчальному, виробничому з боку однолітків чи дорослих;
  • незайнятість та відсутність роботи після закінчення навчального закладу;
  • негативний вплив ЗМІ.

Злочинність неповнолітніх є частиною загальної злочинності, проте її суб’єктами є особи від 14 до 18 років. На злочинність неповнолітніх впливають нестабільність інституту сім’ї, культивування жорстокості, безробіття та незайнятість серед молоді.

Неповнолітні злочинці характеризуються такою рисою, як деформація правової орієнтації та моральності. Вони постійно демонструють свою зневагу до існуючих у суспільстві правил та норм, вживають алкоголь, наркотичні засоби. Такі особи часто займаються жебрацтвом, мають ранні статеві зв’язки, штучно створюють конфліктні ситуації.

Злочинність неповнолітніх відрізняється від злочинності дорослих своєю мотивацією. Дуже часто злочинні дії відбуваються просто на ґрунті прагнення самоствердитись, наслідування негативних авторитетів, бешкетництва. На жаль, в останні роки непоодинокі випадки скоєння злочинів неповнолітніми з певними аномаліями психіки.

Деякі науковці виокремлює такі типи неповнолітніх злочинців:

1) випадковий (характеризується тим, що неповнолітній є абсолютно слухняний та адекватний, проте, потрапивши у певну ситуацію, в силу легковажності та збігу обставин вчиняє протиправне діяння);

2) ситуаційний (характеризується тим, що легковажно ставиться до соціальних норм, підліток, який вперше вчинив злочин);

3) нестійкий (підліток не має своєї чіткої життєвої позиції і, потрапляючи у складну ситуацію, вчиняє злочин);

4) злісний (неповнолітній має постійну, стійку антисуспільну та антиправову спрямованість, яка є домінуючим фактором при виборі поведінки у певній ситуації).

Злочинність неповнолітніх є великою проблемою для всього суспільства, тому потребує комплексних заходів для активної та ефективної протидії їй, як окремих державних органів, так і громади.

Первомайський МРВ філії ДУ «Центр пробації в Харківській області»

Web-адреса: pervom-rada.gov.ua/news/id/146 | Переглядів: 113Дата публікації: 11:23 12.03.2020
Версія для слабо- зорих