Міністерство цифрової трансформації України оприлюднює Рамку цифрової компетентності для громадян із метою широкого громадського та експертного обговорення.
Міністерство цифрової трансформації України оприлюднює Рамку цифрової компетентності для громадян із метою широкого громадського та експертного обговорення.

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднює Рамку цифрової компетентності для громадян із метою широкого громадського та експертного обговорення.

Що це таке? Дивіться далі:

Рамка цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення. 

Опис рамки цифрової компетентності для громадян України

Як розробили цю Рамку? 

Рамку було адаптовано українськими експертами. За основу взято відповідну Рамку для громадян ЄС (DigComp 2.1: The Digital Competence Framework for Citizens), а також інші рекомендації у сфері цифрових компетентностей від європейських та міжнародних інституцій, які адаптовано до національних, культурних, освітніх та економічних особливостей України. 

Із чого складається Рамка цифрової компетентності? 

Наразі ця Рамка містить 4 виміри, 6 сфер, 30 компетентностей та 6 рівнів володіння цифровими навичками.

Коментарі урядовців

«Мінцифра працює і над впровадженням послуг онлайн, і над розвитком умінь користування новими сервісами. Нещодавно уряд схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей громадян до 2025 року. Тепер очікуємо на ухвалення Рамки цифрових компетентностей для громадян України, над якою активно працює команда Мінцифри. Ми створили законодавчий фундамент для того, щоб втілити одну з наших головних цілей на наступні три роки — навчити 6 млн українців цифрових навичок».
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

«Ми застосовуємо комплексний та системний підхід до реалізації проєкту із розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Тому для нас важливо, щоб рамка цифрових компетентностей для громадян України використовувалась і на національному, і на регіональному рівні. Це дозволить громадянам підвищити конкурентоспроможність на ринку праці, надасть можливості для безперервного навчання, подарує комфорт проживання в цифровій країн і зменшить ризики небезпек під час користування Інтернетом».
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан

«Мінцифра передбачає, що після професійного обговорення, вдосконалення та затвердження в подальшому цю концептуально-референтну Рамку можна буде використовувати і для розроблення Рамок професійних цифрових компетентностей основних професійних груп за сферами економічної діяльності, для запровадження вимог до рівнів володіння професійними цифровими компетентностями при наймі персоналу, під час виконання професійних та службових обов’язків, проведення сертифікації, атестації тощо».
Тетяна Нанаєва, експерт з цифрових компетентностей Мінцифри, координатор експертної мережі eSkills Програми EU4Digital в Україні, Голова експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України. 

 

Переглядів: 500
Дата публікації: 15:22 23.06.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
Монтаж систем протипожежного захисту Комунального некомерційного підприємства Первомайська центральн   27.09.2023
ЗВІТ про проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг в територіальному центрі соціального   21.09.2023
Соціальна послуга паліативного догляду за місцем проживання (вдома)   06.09.2023
Щодо впровадження нової соціальної послуги паліативного догляду (стаціонарного)   01.09.2023
В Терцентрі Первомайської міської ради запроваджено нову соціальну послугу - паліативний догляд в ум   01.09.2023
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ДОГОВІР про надання послуги з управління побутовими відходами   29.08.2023
Оголошення про проведення аукціону з оренди нежитлового приміщення 1-234 загальною площею 22,8 кв.м.   25.08.2023
Оголошення про проведення аукціону з оренди нежитлового приміщення 1-204 загальною площею 14,0 кв.м.   25.08.2023
Увага! Населенню постраждалому внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектр   22.08.2023
Постанова № 7 "Про визнання обраним депутатом Первомайської міської ради Харківської області Крушени   15.08.2023
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>