Про недержавне пенсійне забезпечення
Про недержавне пенсійне забезпечення

Про недержавне пенсійне забезпечення

Система недержавного пенсійного забезпечення – це складова частина системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб

   У 2004 році на вимогу ЄС були внесені зміни в пенсійне Законодавство України. З 2004 року у нас, так само як у Європі, існує три рівня пенсійного забезпечення: державна пенсія, і два нових види пенсій - накопичувальні.
   Другий рівень - накопичувальна пенсія від роботодавця і третій, довічна або приватна пенсія.
   З яким рівнем, в основному, пов'язано рішення пенсійного забезпечення людини?
   Державна пенсія або так звана солідарна не в змозі забезпечити життєвий рівень людини. Державний пенсійний фонд - це найбільша фінансова піраміда не тільки в Україні, а й в усьому світі. Вона існує за рахунок солідарності працюючих і пенсіонерів, одніплатять, другі отримують. Двадцять років тому, коли на одного пенсіонера припадало 5 працюючих, вона нормально функціонувала, в даний час це співвідношення змінилося, як дзеркальне відображення. За офіційними даними дефіцит ДПФ в Україні становить 200 млрд грн., В дійсності ця цифра, за оцінкою фахівців, в 2 рази вище.
   Саме тому, у всьому цивілізованому світі, вже давно перейшли до накопичувальних пенсій. Історія деяких накопичувальних страхових зарубіжних компаній, які працюють на фінансовому ринку України з 2002 року, налічує понад 150 років.
Другий рівень. Накопичувальна пенсія від роботодавця, термін введення, якій неодноразово переноситься, починаючи з 2011 року, не в змозі кардинально поліпшити пенсійне забезпечення людини. Плановані відрахування на особистий накопичувальний рахунок працюючого, складають всього лише до 7% і обмежені за віком, для осіб до 35 років.
Третій рівень, довічна або приватна пенсія, не вимагає ні трудового ні страхового стажу. Людина сама визначає вік виходу на пенсію і суму пенсії, програми розраховані до 75 річного віку.
   В наше життя все більше входять європейські стандарти, як у технічній, економічній сферах, так і в соціальній. Одним з таких стандартів і є приватна пенсія. Це візитна картка відповідальності людини за свій капітал, за свою сім'ю, за своє здоров'я. 
Реформа місцевого самоврядування, підвищила вимоги і створила нові можливості для відродження сучасної системи соціального захисту жителів територіальних громад на основі виконання Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».
   За матеріалами голови комітету з фінансової і соціальної політики, доцент політичної економії Віктора Валентіенка
Переглядів: 51
Дата публікації: 16:02 18.10.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Нові та оновлені сторінки
План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Первомайської міської ради та її виконавчог   03.12.2021
Рішення Первомайської міської ради від 29.07.2010 року №951-80/5 "Про затвердження Положення про кон   01.12.2021
Оголошення про проведення повторного аукціону із зниженням стартової ціни об"єкта приватизації - неж   29.11.2021
Стратегія розвитку системи охорони здоров’я Первомайської міської територіальної громади на період 2   24.11.2021
Оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, для проведення незалежної оцінки грома   19.11.2021
Проєкт рішення виконавчого комітету Первомайської міської ради "Про затвердження Правил приймання ст   16.11.2021
ЗВІТ про базове відстеження результативності проекту рішення Первомайської міської ради «Про затверд   16.11.2021
Оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності для оцінки нежитлової будівлі, стоматол   12.11.2021
Про роботу центру в жовтні-листопаді   12.11.2021
Протокол №2 засідання конкурсної комісії управління соціального захисту населення Первомайської місь   10.11.2021
Посилання
 
 
 
 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>