Про недержавне пенсійне забезпечення
Про недержавне пенсійне забезпечення

Про недержавне пенсійне забезпечення

Система недержавного пенсійного забезпечення – це складова частина системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб

   У 2004 році на вимогу ЄС були внесені зміни в пенсійне Законодавство України. З 2004 року у нас, так само як у Європі, існує три рівня пенсійного забезпечення: державна пенсія, і два нових види пенсій - накопичувальні.
   Другий рівень - накопичувальна пенсія від роботодавця і третій, довічна або приватна пенсія.
   З яким рівнем, в основному, пов'язано рішення пенсійного забезпечення людини?
   Державна пенсія або так звана солідарна не в змозі забезпечити життєвий рівень людини. Державний пенсійний фонд - це найбільша фінансова піраміда не тільки в Україні, а й в усьому світі. Вона існує за рахунок солідарності працюючих і пенсіонерів, одніплатять, другі отримують. Двадцять років тому, коли на одного пенсіонера припадало 5 працюючих, вона нормально функціонувала, в даний час це співвідношення змінилося, як дзеркальне відображення. За офіційними даними дефіцит ДПФ в Україні становить 200 млрд грн., В дійсності ця цифра, за оцінкою фахівців, в 2 рази вище.
   Саме тому, у всьому цивілізованому світі, вже давно перейшли до накопичувальних пенсій. Історія деяких накопичувальних страхових зарубіжних компаній, які працюють на фінансовому ринку України з 2002 року, налічує понад 150 років.
Другий рівень. Накопичувальна пенсія від роботодавця, термін введення, якій неодноразово переноситься, починаючи з 2011 року, не в змозі кардинально поліпшити пенсійне забезпечення людини. Плановані відрахування на особистий накопичувальний рахунок працюючого, складають всього лише до 7% і обмежені за віком, для осіб до 35 років.
Третій рівень, довічна або приватна пенсія, не вимагає ні трудового ні страхового стажу. Людина сама визначає вік виходу на пенсію і суму пенсії, програми розраховані до 75 річного віку.
   В наше життя все більше входять європейські стандарти, як у технічній, економічній сферах, так і в соціальній. Одним з таких стандартів і є приватна пенсія. Це візитна картка відповідальності людини за свій капітал, за свою сім'ю, за своє здоров'я. 
Реформа місцевого самоврядування, підвищила вимоги і створила нові можливості для відродження сучасної системи соціального захисту жителів територіальних громад на основі виконання Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».
   За матеріалами голови комітету з фінансової і соціальної політики, доцент політичної економії Віктора Валентіенка
Переглядів: 310
Дата публікації: 16:02 18.10.2021
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>