Україна взяла на себе зобов’язання виконати низку вимог Меморандуму з МВФ, серед яких – відновлення обов’язкового декларування статків «чиновників».
Україна взяла на себе зобов’язання виконати низку вимог Меморандуму з МВФ, серед яких – відновлення обов’язкового декларування статків  «чиновників».

Україна взяла на себе зобов’язання виконати низку вимог Меморандуму з МВФ, серед яких – відновлення обов’язкового декларування статків «чиновників».

В зв’язку з цим, виконавчий комітет Первомайської міської ради, закликає депутатів міської ради, посадових осіб Первомайської міської ради та комунальних підприємств здійснити добровільне подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

«…Відновлення обов’язку декларування критично необхідне, адже значна частина декларантів все ж таки ще не подали декларації навіть за 2021 рік, не кажучи про 2022-й. Існують ризики приховування статків під час воєнного стану, в тому числі привласнення коштів, спрямованих на відбудову чи гуманітарну допомогу, а також спливу термінів притягнення до відповідальності за недостовірне декларування за 2021 рік», – заступник Голови НАЗК Андрій Вишневський.

Слід звернути увагу на три важливих моменти. По-перше, у звіті МВФ йдеться про зменшення корупційних ризиків, тобто, насамперед, про запобігання корупції, а не лише про притягнення корупціонерів до відповідальності. По-друге, про необхідність ефективного запобігання корупції вже зараз, під час воєнного стану, а не після його завершення чи відміни. По-третє, наголошується, що довіра донорів до майбутнього відновлення залежить від рівня незалежності та результативності антикорупційних інституцій. А це значить, що без ефективного запобігання корупції доступ України до ресурсів, необхідних для відновлення, може бути ускладнений.

Довідково: У Меморандумі з МВФ, оприлюдненому 31 березня, який визначає умови для отримання Україною найбільшого кредиту, який Фонд коли-небудь видавав країні, що перебуває у стані високоінтенсивної війни ($15,6 млрд), Україна взяла на себе зобов’язання виконати низку вимог, серед яких – відновлення обов’язкового декларування статків чиновників. Йдеться як про відновлення обов’язкового декларування, зупиненого на початку повномасштабного вторгнення росії, так і про відновлення функції НАЗК з перевірки декларацій. Згідно з документом, відповідний закон має бути прийнято до кінця липня 2023 року.

Зараз декларування добровільне, проте понад 350 тис. публічних службовців за власним вибором вже подали декларації за 2021 та за 2022 роки.

 

 Детальнише за посиланням: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-gotove-do-vykonannya-umov-mvf-shhodo-vidnovlennya-ta-sproshhennya-deklaruvannya/

Переглядів: 737
Дата публікації: 09:48 05.04.2023
Міський голова
Надіслати електронне звернення
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання
 
 
 
 

 

 
Пошук
Міська владаМіський головаМіська радаКерівний складСтруктураВакансіїЗаходи щодо запобігання корупціїГрафік особистого прийому громадянГрафік виїзних прийомів громадянІнструкція з діловодства у виконавчому комітеті Первомайської міської ради (зі змінами Розпорядження міського голови від 01.04.2020р. №59)ДокументиРезультати поіменного голосуванняРішення Первомайської міської ради Харківської областіРішення виконавчого комітету Первомайської міської радиРозпорядження міського голови з основної діяльностіПроекти рішень Первомайської міської радиПроекти рішень виконавчого комітету Первомайської міської ради Харківської областіПереліки розпоряджень міського голови з основної діяльностіПротоколиАрхів рішень Первомайської міськради Харківської областіАрхів рішень виконавчого комітету Первомайської міськради Харківської областіПрозоре містоБюджет та фінансиПоточна діяльністьДокументиКомунальна власністьЖитлові питанняЗакупівліОчищення владиВідкриті даніДоступ до публічної інформаціїРегуляторна політика
Первомайська міська рада Харківської області >>>