В 2017 році у м.Первомайський розпочато роботу в напрямку співпраці з НЕФКО. Роки взаємної співпраці дали результат, і в липні 2019 року відбулося підписання кредитної та грантової угод між Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО та Первомайською міською радою за проєктом «Підвищення енергоефективності у громадських будівлях міста Первомайський Харківської області».

Проєкт спрямовано на скорочення споживання теплової та електричної енергії, зниження витрат з міського бюджету на оплату за енергоносії та покращення умов перебування в цих закладах.

Після проведення моніторингу закладів освіти міста представниками організації-партнера було обрано 2 навчальних заклади, в яких передбачено виконання енергоефективних заходів.

В будівлі ДНЗ №14 будуть виконані наступні роботи:

-утеплення зовнішніх стін, цоколю до рівня ґрунту, покрівлі;

-заміна існуючих віконних конструкцій на конструкції з ПВХ профілю, існуючих дверних блоків на нові з ПВХ профілю;

-встановлення індивідуального теплового пункту з погодним та погодинним регулюванням;

-утеплення трубопроводів в підвалі;

-заміна старих ламп розжарювання на світлодіодні лампи.

В гімназії №3 «Успіх» проєктом передбачено:

-утеплення покрівлі;

-заміна існуючих віконних конструкцій на конструкції з ПВХ профілю;

-заміна існуючих дверних блоків на нові з ПВХ профілю;

-встановлення індивідуального теплового пункту з погодним та погодинним регулюванням.

На сьогодні проводяться  роботи в ліцеї "Успіх" №3: там замінюють старі віконні конструкції на конструкції з ПВХ профілю. Сучасні технології дозволили зробити металопластик безпечним та екологічним. Матеріал здобув шалену популярність у Європі, де «зелені стандарти» дуже високі.

Роботи виконуються швидко та якісно. Поки встановлюють вікна,  вже планується наступний етап реалізації проекту. На черзі утеплення покрівлі освітнього закладу. Матеріал для цього вже завезено.

Для нашого міста співпраця з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО є економічно вигідною ще й через передбачений угодою грант. Це сума, яку не потрібно повертати, а проценти по кредиту нижче, ніж розмір інфляції.

Довідкова інформація: НЕФКО – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Основна мета – позитивно впливати на довкілля, сприяти інвестиціям, пов’язаним виключно з зеленим ростом та пом’якшенням наслідків зміни клімату та адаптації до них, з особливим акцентом на Східній Європі, а також регіоні Балтійського моря, Арктики та Баренцовому регіоні. НЕФКО фінансує й впроваджує малі та середні екологічні проєкти через позики і гранти для приватного і державного секторів.

Альбом: Місто Первомайський отримало першу частину кредитних коштів за договором з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO)
Дата публікації: 11:23 10.06.2020