Закоханий в історію краєзнавець Андрій Парамонов: "Сучасну історію будете писати ви, якщо буде таке бажання"
Закоханий в історію краєзнавець Андрій Парамонов: \"Сучасну історію будете писати ви, якщо буде таке бажання\"

З такими словами звернувся до своїх земляків в ХАБ «Комора» дослідник історії Слобожанської України Андрій Парамонов, який 24 червня відвідав місто на запрошення міського голови

Зустріч відкрив міський голова Микола Бакшеєв, який привітав гостя та подякував йому за таку можливість  поспілкуватись. З міською  владою історик вже співпрацює не вперше. За його допомогою було випущено набір листівок з історії родини Лихачових.

Краєзнавець вивчає історичне минуле понад двадцять років. Це наскільки змінило життя Андрія, фахового агронома, що він навіть пам’ятає дату, коли вперше написав заяву в архіві для проведення дослідження – 21 вересня 1999 року.

Багато років Андрій Парамонов працював в архівах, збирав матеріали. До Дня міста він  анонсував презентацію власної книги «Історія міста Первомайський», над якою автор працював три роки. Книга включатиме період від археології, перших задокументованих фактів про місто та охопить події  Другої світової війни.

«А далі, - сказав Андрій,-  пишіть історію ви». Зважаючи на зацікавленість аудиторії, це виявляється цілком можливим.

Досліднику задали багато питань по родині Лихачових.  Чи вірно ми називаємо станцію Лихачове? (Андрій вважає, що правильно все таки Ліхачово).

Як склалась доля інших  членів сім’ї Дмитра Лихачова?

Начальник відділу культури і туризму Ольга Павлова, яка також багато працювала разом з краєзнавчим музеєм над цією темою, під час зустрічі віднайшла в мережі Інтернеті документ стосовно брата Костянтина. Невеличка суперечка щодо дати її написання додала живинки спілкуванню.

Запитали гостя і над чим він працює зараз, який період історії йому цікавіший, а також не обійшли увагою і його відношення до нинішнього об’єднання територіальних громад.

Відповівши на всі питання, Андрій Парамонов зачитав свою новелу, яку він написав використовуючи історичні дані.

Цей інтерес виник не випадково. Як пояснив історик,  він досліджує багато документів, беручи з них якусь невелику за обсягом інформацію. А факти бувають цікаві. Ось краєзнавець і вирішив використати документальні факти  у своїх художніх творах.

Слухачі подякували автору за історичний екскурс та за можливість дізнатись щось нове про своє місто. Чекаємо на книгу!

Альбом: Сучасну історію будете писати ви, якщо буде таке бажання
Дата публікації: 14:52 24.06.2020